aktuálně kdo jsme tábory děti reference kontakt
         
 

KDO JSME

 

NAŠE HISTORIE » Smrčina » Bezděz » Hlavatice » Svatošky » Miličín » Stádlec » Hluboká

smrcina

SMRČINA 1976-1990 » Historie našeho tábora se začala psát ve druhé polovině sedmdesátých let 20. století. Tenkrát se sešla v Josefově Dole v Jizerských horách parta lidí, kteří chtěli dělat tábor opravdu pro děti - a taky pro sebe. Tábor, na kterém si budou hrát velcí i malí a po kterém se velkým i malým bude po zbytek roku stýskat. Na místě zvaném Peklo tak vznikl tábor, který patřil pražskému podniku Konstruktiva a který „otcové zakladatelé“ Agu a Táta v roce 1976 nazvali Smrčinou.

Do téhle party se v osmdesátých letech připojili ti služebně nejstarší z nás a tady se naučili, jak se vlastně tábor dělá. Spaní ve stanu, výpravy do okolí, puťáky pod širákem, spousty her, to všechno zažívaly na Smrčině naše děti a my s nimi. My jsme se navíc museli naučit připravovat pro děti program a také postarat se o ně v dobách pohody i ve chvílích, kdy se vyskytl nějaký ten problém. Tady také vznikla jména našich rodů - Vlčata, Medvědi a Orlové, i jména oddílů, vycházející částečně z historie Jizerských hor.

Smrčina

táborový znak

Tenhle táborový pravěk ještě někteří pamatujeme - ať už jsme tenkrát byli vedoucími nebo malými táborníky. A protože tábor máme zřejmě uložený někde v genetické výbavě, mnozí z nás znají Smrčinu z vyprávění svých rodičů, kteří tenkrát patřili do naší party. Nakonec - vždy když se táborem nese volání: Skaláci, Jezerky, Čihaři, Slídilky a další, určitě zní ozvěna i ve smrčinských lesích.

historie pokračuje »  

 
  » občanské sdružení Ghóta  
     » oddíláci    
     » štáb    
     » praktikanti    
     » kuchyň    
     » kamarádi    
  » historie »    
  » proč vlastně Ghóta    
  » sestavy let minulých    
         
 
 
občanské sdružení Ghóta » vCard » GDPR » em@il newsletter   » jsme na » pro sponzory » VIP vstup